Ostatnia runda polskiego ROK'a w Bydgoszczy...

26-09-2022

Niezwykle atrakcyjne widowisko i wspaniałą walkę do ostatniego zakrętu zaprezentowali zawodnicy Rok Cup Poland, którzy w miniony weekend rozegrali ostatnią rundę sezonu 2022. Na Kartodromie Bydgoszcz padł także tegoroczny rekord frekwencji, co tylko potwierdziło, że każdy zawodnik chciał jak najlepiej zakończyć mijający sezon. Oprócz tytułu za wygranie kategorii na zwycięzców czekały także "bilety-przepustki" na światowy finał Rok Cup, który w połowie października odbędzie się we Włoszech...

Błażej Kostrzewa ponownie rozdawał karty w Baby Rok. Zawodnik zaliczył niesamowity sezon i w Bydgoszczy ponownie sięgnął po zwycięstwo. Ponownie z kompletem punktów. Walka w najmłodszej kategorii toczyła się na dalszych pozycjach. Ostatecznie Henryk Romanowski wyprzedził Adama Majka. W klasyfikacji sezonu tytuł najlepszego Baby Rokkera zasłużenie zgarnął Błażej Kostrzewa a vicemistrzami zostali Adam Bryła i Borys Piotrowski.

Bardzo ciekawie zaczęła się rywalizacja w Mini Roku. Trening oficjalny wygrał Oleksandr Legenkyi z Ukrainy a pierwszy finał Alan Jakóbiak. W pozostałych wyścigach na szczyt wrócił Wojciech Woda, który ostatecznie wygrał Rundę a także został mistrzem pucharu w kat. Mini Rok. Jakub Kiwalski i Alan Jakóbiak uzupełnili podium. Kiwalski został także vice mistrzem sezonu a tytuł drugiego vice mistrza otrzymał Tomasz Cichoracki. Wojciech Woda i Jakub Kiwalski otrzymali także bilety na Rok Cup Superfinal 2022.

Junior Rokkerzy, czyli zawodnicy, którzy ścigają się na "dużej ramie" od początku sezonu zachwycali postawą i walecznością. Minimalne różnice punktowe na koniec sezonu tylko potwierdzają o zaciętej rywalizacji w tej kategorii. W Bydgoszczy triumfował Oliwier Kobiela przed Franciszkiem Hałatnikiem i Franciszkiem Czaplą, ale mistrzem sezonu został Czapla. Kobiela i Hałatnik wywalczyli tytuły I i II vice mistrza pucharu w kat. Junior Rok GP. Bilety na finał światowy powędrowały do Czapli i Kobieli.

Kategorię Senior Rok GP powiększył w Bydgoszczy Kacper Nadolski. Zawodnik, który ściga się ostatnio jedynie w imprezach międzynarodowych nie miał problemu z polskim torem i zdecydowanie wygrał ostatnią rundę Roka. Adrian Łabuda zajął drugie a Adam Piszczako trzecie miejsce. Ostatnia runda była decydująca także o układzie klasyfikacji sezonu. Tytuł mistrzowski i bilet wywalczył Piszczako, ale o drugim miejscu decydował bilans poszczególnych rund i wygranych wyścigów. Adrian Łabuda i Antoni Bal zgromadzili bowiem tą samą sumę punktów w sezonie, ale bilans lepszy miał Łabuda.

 

Wyniki 7 rundy Rok Cup Poland 2022:

Baby Rok

1. Błażej Kostrzewa

2. Henryk Romanowski

3. Adam Majek

4. Dominik Wójcik

5. Aleksander Pelikański

6. Borys Piotrowski

 

Mini Rok

1. Wojciech Woda

2. Jakub Kiwalski

3. Alan Jakóbiak

4. Adrian Potępa

5. Aleksandr Legenkyi

6. Tomasz Cichoracki

 

Junior Rok GP

1. Oliwier Kobiela

2. Franciszek Hałatnik

3. Franciszek Czapla

4. Colin Ważny

5. Franciszek Lassota

6. Antoni Kosiba

 

Senior Rok GP

1. Kacper Nadolski

2. Adrian Łabuda

3. Adam Piszczako

4. Jakub Jarosz

5. Antoni Bal

6. Kinga Wójcik

 

Mistrzami pucharu Rok Cup Poland 2022 w poszczególnych kategoriach zostali:

 

Baby Rok

1. Błażej Kostrzewa

2. Adam Bryła

3. Borys Piotrowski

 

Mini Rok

1. Wojciech Woda

2. Jakub Kiwalski

3. Tomasz Cichoracki

 

Junior Rok GP

1. Franciszek Czapla

2. Oliwier Kobiela

3. Franciszek Hałatnik

 

Senior Rok GP

1. Adam Piszczako

2. Adrian Łabuda

3. Antoni Bal

 

WORLDWIDE NEWS
20-01-2024
ROK CUP Romania 2024 calendar
Romanian Karting Federation aproved the 2024 Romanian ROK CUP calendar. Since 2017 the competition is a benge mark in Ro... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE