POLACY W CZOŁÓWCE FINAŁU ROK CUP ITALY!

11-09-2016

W zakończonym dzisiaj Finale ROK CUP Italy na torze w Adrii wzięło udział aż 8 Polaków!

Polscy kartingowcy pokazali się z bardzo dobrej strony, plasując się na czołowych miejscach w wyścigach kwalifikacyjnych.

W Mini Roku najlepiej spisał się Tymoteusz Kucharczyk (Tbkart Srl), który po 13-stej czasówce (82 zawodników w klasie) wyścig  finałowy kończy na bardzo dobrej 8 pozycji. Również awans względem pozycji z czasówki zaliczył Kacper Sztuka (Alessandro Cela'Rosario) a mianowicie po 37 czasówce zawody kończy na 30 pozycji.

Bardzo dobrze w Juniorze spisał się Kacper Szczurek (Speedkart), który wygrał jeden z wyścigów kwalifikacyjnych. Kacper ukończył wyścig na bardzo wysokiej 6 pozycji. Jego kolega z zespołu Maciej Szyszko zawody kończy tuż za pierwszą 10-tką. Trzecim polskim juniorem w stawce był Mateusz Kaprzyk (Devid DeLuchi), który wyścig finałowy kończy na 24 pozycji.

W klasie Senior Rok mieliśmy trzech Polaków. Najlepiej w finale uplasował się Bartosz Mila (Speedkart). Pecha w finale mieli pozostali rokkersi Igor Lejko (AMO-Racing Team) na pierwszym okrążeniu został uderzony w tył co spowodowało uszkodzenie podwozia i spadek z 6 pozycji na dalesze miejsca. Ostatecznie finał kończy na 14 pozycji. Natomiast Szymon Szyszko (Speedkart) po ukończeniu finału na 11 pozcyji decyzją sędziów spada na 24 pozycję po otrzymaniu 13 s. kary.

Dobre lokaty polskich rokkerów zapowiadają nam emocje w zbliżającym się wielkim finale Roka w Lonato, który odbędzie się 20-22 października.