Rokkersi podczas 2 rundy KMP w Słomczynie

11-06-2024

Za nami drugie spotkanie w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski 2024. Tym razem ścigaliąmy się na Autodromie Słomczyn. Podobnie jak miało to miejsce podczas poprzedniej rundy również i tym razem zawodnicy ścigający się na silnikach Vortex stanowili zdecydowaną większość!

Pole position w Senior Roku zdobył Franciszek Czapla. Zawodnik AMO Racing Team perfekcyjnie rozegrał dwa pierwsze finały, a wykluczenie z drugiego biegu za nieprawidłową (mniejszą niż minimalna) wagę zaowocowało stratą cennych punktów. Po zwycięstwo sięgnął ostatecznie Kacper Turoboyski z Bambini Racing a Czapla musiał zadowolić się 2 rezultatem. Najliczniejszą stawką zawodów była ponownie kategorii OK Junior. Potyczki 26 zawodników tej kategorii były niewątpliwie głównym programem wyścigowego weekendu. Po zwycięstwo sięgnął Maksymilian Rafalik z teamu KRZ, który zwyciężył we wszystkich biegach. Najlepszy w treningu oficjalnym Adrian Potępa zawody podsumował na 6. miejscu.

We wszystkich grupach najmłodszych uczestników zwycięzcy swoich kategorii wygrali wszystkie wyścigi finałowe! Komplet punktów i zwycięstwo w Baby Roku zgarnął Maximilian Safarzyński z MK Motorsport. Podobnie w Mini Roku - Błażej Kostrzewa (TGR), który w miniony weekend był bezkonkurencyjny. 

Wyniki 2 rundy KMP w Słomczynie:

Senior Rok
1. Kacper Turoboyski
2. Franciszek Czapla
3. Oliwier Kobiela

OK Junior
1. Maksymilian Rafalik
2. Kacper Rajpold
3. Michal Soltys

Mini Rok
1. Błażej Kostrzewa
2. Nikodem Osiecki
3. Aleksander Pelikański

Baby Rok
1. Maximilian Safarzyński
2. Antoni Czerniak
3. Filip Stec

 
Decydujące spotkanie w ramach KMP odbędzie się pod koniec sierpnia na Torze Poznań. Do tego czasu zawodników będziemy oglądać w rozgrywkach pucharowych.

 

GLOBAL NEWS
08-07-2024
ROK CUP AUSTRIA - Round 3 Styriakarting 6 Juli 2024
ROUND 3 ROK CUP mit Styria Karting Motorsportclub Bei tollen Sonnenschein und sommerlichen Temperaturen kämpften die... [read all]
WORLDWIDE NEWS ARCHIVE